Pécsett 1994 óta működik német önkormányzat. E testület tagjai az elmúlt években elsősorban arra törekedtek, hogy a városban élő németségnek a második világháborút követően erőteljesen csökkent német identitását újra felélesszék, erősítsék és megőrizzék.

Mind az egyéni, mind pedig a kollektív identitás kialakulása a mindennapokban végbemenő lassú folyamat, amely újra és újra kihívásokba ütközik. A legutóbbi (2011-es) népszámláláskor 6565 pécsi vallotta magát a német nemzetiséghez tartozónak – a város teljes lakosságának 4,2%-a. Vitatható, hogy e számok vajon a valóságot tükrözik-e, illetve, hogy ez kevés-e vagy elegendő. Az erre irányuló viták azonban szerintünk megtévesztők és értelmetlenek. Mi, a Pécsi Német Önkormányzat tagjai azon dolgozunk, hogy mind több pécsi és Pécs környéki embernek kínáljuk lehetőséget arra, hogy felfedezzék a német gyökereiket, és hogy azokat aztán rendszeresen ápolják és fejlesszék. Éppen ezért az egyik legfontosabb feladatunk az, hogy a német identitásunk elemeit élményszerűen támogassuk. Ebben kiemelt partnereinkként tekintünk a velünk együttműködő német nemzetiségi iskolákra, egyesületekre, civil szervezetekre.

CÍM

7621 Pécs, Munkácsy M. u. 8.

dsfuenfkirchen@gmail.com

www.facebook.com/DSFunfkirchen