Népismereti tábor mint a tinédzserek találkozóhelye
dec 5, 2019
A pécsi Koch Valéria Gimnázium mintegy félszáz leendő kilencedik osztályos tanulója érkezett 2019. augusztus 21-én Liptódra, egy Baranya megyei kis faluba. A Pécsi Német Önkormányzat kezdeményezésére és meghívására öt napot töltöttek a festői magyarországi német településen: helytörténeti gyűjteményt és pacskerkiállítást látogattak meg, kirándultak, barkácsoltak, rétest sütöttek, német színházi esten vettek részt. Na jó, és azért buliztak is…

A fiatalok a népismereti tábor utolsó napját a szüleikkel együtt töltötték. Az édesanyák-édesapák falutúrán vettek részt, majd gyermekeik – részben saját készítésű – ebédre invitálták őket.

A táborozó fiatalok a következő négy, illetve öt esztendőt együtt töltik majd, mégpedig osztály-, illetve évfolyamtársakként az említett pécsi német nemzetiségi gimnáziumban. A Pécsi Német Önkormányzat azt reméli, hogy a Bethlen Gábor Alapkezelő támogatásával megvalósult tábor révén sok barátság kibontakozásához járulhatott hozzá.

CÍM

7621 Pécs, Munkácsy M. u. 8.

TELEFON

(+36) 72 332 515